TS ELES

VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Lucie Sovadinová

Lucie Sovadinová

čtvrtek, 31 leden 2019 16:40

O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2019

V neděli 17.3.2019 se ve Slavičíně uskutečnil 4. ročník taneční soutěže

O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2019.

Letos byla pro pořadatele i soutěžící trošku změna, soutěž se konala ve sportovní hale ve Slavičíně. Téměř 700 děťátek, dětí, i dospěláků se popralo s termínem soutěže, kdy se choreografie teprve dokončují a kostýmy jsou šité horkou jehlou. Taneční styly jako jsou mažoretky, roztleskávačky, art, disco dance, disco show, orientální tance, zumba, hip hop byli rozděleny do téměř 30 kategorií rozdělených do tří bloků. Soutěž je přepletena tanečníky napříč celou Moravou. Krom pořádající taneční skupiny ELES Valašské Klobouky, reprezentovali své město Slavičín šikovné mažoretky a roztleskávačky ze ZŠ Slavičín, dále Horní Lideč, Valašské Meziříčí, Zlín, Otrokovice, Kroměříž, Frýdek Mýstek, Lipník nad Bečvou, Kolín

Letos putuje na celý rok symbolický dřevěný valašský klobouk do Lipníku nad Bečvou. Velká gratulace.

Na skvělé atmosféře celého dne se podepsali taky porotci. Jména jako Monika Kandrová, Aneta Kynclová, Dorota voráčová, Patrik Ulman (Mistr Evropy, Mistr Republiky, Vícemistr světa v Electric Boogie, finalista TV show Talent mánie Finalista německé TV show Das supertalent) a František Krejčiřík - zvučná jména v tanečním světě.

Atmosféra, která se nesla v hale i kolem ní po celý den byla sluneční. Rivalita mezi týmy ? Vždyť když se po několikáté takhle na Valachoch potkáme, tak je to spíš rodinné setkání J i když každý v koutku srdíčka touží po medaile a nejlíp po té zlaté. První místa ve všech kategoriích byla opravdu sladká. Soutěžící si odnesli diplom, medaile a pravý valašský frgál. I taková maličkost potěší srdíčko. Skvělou atmosféru jsme si tak navzájem vytvořili všichni. Všichni, kteří jsme soutěžili, všichni, kteří jsme děti podporovali a vodili je na tréninky, všichni co z plného hrdla fandili, kteří soutěž organizovali, vy kteří jste nám poskytli prostory, vy kteří jste jakkoliv tak velkou, úžasnou akci podpořili.

To se těžko popisuje, to chce zažít J

Můžeš sedět doma u televize, můžeš sedět u počítače, .. aneboooo můžeš tančit s námi! Už teď se těšíme na vás a na pátý ročník „O VALAŠSKÝ KLOBOUK 2020“.

Pořadatelé z tanečního spolku ELES

Moc děkujeme, bez vás by to nešlo:

město Slavičín, město Valašské Klobouky, Zlínský kraj, Nadace Synot, SumiRiko AVS Czech s.r.o., ZUŠ Folklorika, DDM Valašské Klobouky